#251
Skrevet 19 May 2012 - 22:13
#253
Skrevet 19 May 2012 - 22:51
"Slike statistikker er ikke umulig å få. For eksempel så kan to venner gå inn på en server og skyte hverandre, eller gjøre andre ting for å få en misvisende statistikk. Dessverre kan vi ikke behandle klagen din uten konkrete bevis der man kan se at en spiller bruker en tredjepart program eller på annen måte jukser. Tusen takk for at du brukte rapport funksjonen i battlelog, vi vil holde et øye med emne du har klaget på. Ha en fin dag i Battlefield 3"
Nå har jeg ikke linken til der den ble postet, men det var stort sett det svaret som ble gitt til han som klaget (dette er en god stund siden). Han postet den i battle.no (tror jeg). Får man et sånt svar så kan man i alle fall skrive tilbake og takke dem for en god måte å fikse statsa sine. Samtidig kan man jo spørre om de kan sende et kamera og adressen til spillern
#255
Skrevet 19 May 2012 - 23:14
Sitat
Q: I've reported a cheater, why hasn't EA banned him yet? I even included a screenshot of the cheaters K/D as proof!
A: Many players may not have realized that although they do sometimes recieve proof, they're only 99,9% sure. If you're good enough at editing screenshots and/or videos, you can create a fake killfeed or a fake screenshot of a player's K/D.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Q: This sounds very unlikely, why would anyone even do that?
A: Not really. If someone wants revenge for some reason, or just wants to annoy someone they can do it.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Q: Then how can EA ban cheaters? Why do we report cheaters if they're not taking care of it?
A: EA does take care of it, but they have to be there and see it themselves to make sure that the proof they got isn't fake. So EA sends out people to observe the players who are suspected for cheating.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Q: Then what about a player who has got 29120 kills and only 393 deaths? It's clearly that he is cheating.
A: In most cases, yes that player is cheating. But it IS possible. For example, if a player has been really lucky it is possible. There can be many reasons to how that happened. If he plays on a server with a maximum of only 4 players, and he has a really good teammate who plays as Assault/Medic and revives him the whole time, it IS possible (if the 2 enemies are extreme noobs).
#256
Skrevet 20 May 2012 - 14:56
Nadar skrev 18 May 2012 - 15:38:
Nadar skrev 18 May 2012 - 15:49:
#257
Skrevet 20 May 2012 - 21:03
Nadar skrev 18 May 2012 - 15:49:
Nadar skrev 18 May 2012 - 15:49:
Nadar skrev 18 May 2012 - 15:49:
* Flytting av målstenger (tid brukt, når tema var hvorvidt jeg deltok)
* Stråmann (spesifikt område for tid brukt, som om alt jeg gjorde var denne spesifikke testingen mens du gjorde langt flere ting)
* Latterliggjøring (jeg 'bare spilte litt', du gjorde 'skikkelig arbeid').
Til å være noen som alltid liker å rope ut om hersketeknikker har du virkelig tatt et dypt fall mann.
Tid brukt på spillingen var nær ti timer. Den kom aldri til å bli særlig mer, rett og slett fordi jeg da beveget meg utenfor scope. Målet var å teste startvåpen for ny konto, uten magnum ammo og under tre timer spilt per våpen. Dette visste du, for jeg skrev en PM hvor jeg la ut i detalj hva jeg ville undersøke. Jeg spurte deg til og med om råd. Siden hukommelsen din åpenbart svikter så ligger PM under i spoiler.
Ditt svar etter testen? "Du begynner å se rimelig suspekt ut". Ingenting annet. Ikke noe forsøk på tolkning, bare en nedlatende kommentar om at du nå antok at jeg også var en cheater siden statsen min ikke stemte med din teori.
Jeg hadde altså ikke trengt å gjøre dette forsøket overhodet, og du visste at jeg kastet bort tiden min. For det eneste forsøket kunne bevist var at du hadde rett, et annet resultat ville jo bare tilsi at jeg cheatet selv...
Og du lurer på hvorfor ingen hjalp deg med mattematikken? Om vi ignorerer den nedlatende holdningen som til enhver tid skinner gjennom (se dine egne sitater i denne posten), så kan vi likevel påpeke:
At folk var uenige i utgangspunktet du tok i mange tilfeller. Dette gjør det litt vanskelig å gå videre...
At folk gjerne ikke har god nok matematisk bakgrunn for å gjøre ting riktig (langt vanskeligere enn å se det som faktisk er åpenbare feil).
At folk ikke var villige til å bruke like mye tid som deg. Ja, du brukte sikkert mye mer tid enn alle andre. Som jeg har påpekt før viste du et fanatisk engasjement som ikke var utelukkende positivt. Engasjert er bra. Fanatisk er ikke bra.
Når du i dette tilfellet argumenterte med at 100 kills/3 timer spilt med et våpen var nok og vi sier at det ikke er det, så kan du ikke i ettertid klage på at vi ikke brukte tid på å hjelpe deg med en statistisk modell som hadde dette utgangspunktet. Vi var jo uenige i utgangspunktet!
å da si at vi 'ikke gadd' er igjen løgn. Det finnes ikke noe annet ord for det.
Det var en del ting vi klarte å komme til enighet om når det gjaldt bruk av stats i forhold til cheatbusting. Disse tingene ignorerer du. Igjen er dette noe jeg nå tror er bevisst manipulasjon av fakta, for jeg nekter å tro at du har et så forvridd syn på ting. Du har bestemt deg for at bf.no er fienden nå (som vist ved at du dukker opp i enhver tråd om cheating og sier at vi med vilje lar folk cheate og sikkert er cheatere selv), og du er altså villig til å være uærlig for å spre oppgulpet ditt.
Sannheten er at både jeg og qed forsvarte en del av argumentasjonen din i diskusjoner hvor folk faktisk sa at 'stats ikke betyr noe'. Likevel endte du med å pisse på meg, qed og alle andre som ville oppnå noe.
Det gjør meg trist.
What we and Activision learned from MW2
about:me
Zaxo, on 27 September 2012 - 20:57, said:
Jeg skal se ferdig åndenes makt
#259
Skrevet 24 May 2012 - 16:18
HW: SABERTOOTH 990FX / Bulldozer @ 4,9Ghz / Sapphire 7990 Devil / Corsair Vengeance 16GB / 850W PSU.
#260
Skrevet 24 May 2012 - 17:11
GG, forsøkskaninen deres ble bannet kl. 19.08 i går kveld, ikke sant kilobyte69?
26 minutter senere ble en annen klanspiller også bannet.
AIMBOT #50120
*,--._
Enemy tree spotted!
#263
Skrevet 25 May 2012 - 14:26
Aimbot #50120 = Artificial Aiming --- this is used for a Russian hack also http://www.battlefie...28#entry2292328
#264
Skrevet 25 May 2012 - 15:24
menne de har jo lagt opp til det selv, når de har utelatt spec-mode. selv de tjener jo fett av penger på folk som må kjøpe ny account hele tiden
http://i.imgur.com/n43j8.jpg
#267
Skrevet 11 February 2013 - 12:40
DARKDESIGN skrev 25 May 2012 - 15:24:
menne de har jo lagt opp til det selv, når de har utelatt spec-mode. selv de tjener jo fett av penger på folk som må kjøpe ny account hele tiden
http://i.imgur.com/n43j8.jpg
Skjønner det - du har jo 4 kontoer ? Jeg skal ikke påberope meg noe skills, jeg tror kanskje at jeg er den personen som har brukt lengst tid på å nå 100 i rank. Jeg er fortsatt ikke der og jeg spiller nesten hver dag.
Jeg tror fortsatt at det er flere i norsk community som jukser, og en del av grunnen til at norske spillere ikke spiller på norske servere er fordi dem ikke liker å bli tatt i sin egen "bakgård". Går man inn på en tysk random server (64p metro der dem samles) så finner man en cheater ila 2-3 min. Ofte stemmer magefølelsen når man har spilt FPS i 10-15 år..man merker det helt enkelt. Det finnes ikke så mange på "verdens beste nivå", i såfall så har spillerne plutselig fått en oppdrift og produsert pro spillere i verdensklasse via 1 spill - Battlefield 3.
#268
Skrevet 11 February 2013 - 14:29
cri74 skrev 11 February 2013 - 12:40:
DARKDESIGN skrev 25 May 2012 - 15:24:
menne de har jo lagt opp til det selv, når de har utelatt spec-mode. selv de tjener jo fett av penger på folk som må kjøpe ny account hele tiden
http://i.imgur.com/n43j8.jpg
Skjønner det - du har jo 4 kontoer ? Jeg skal ikke påberope meg noe skills, jeg tror kanskje at jeg er den personen som har brukt lengst tid på å nå 100 i rank. Jeg er fortsatt ikke der og jeg spiller nesten hver dag.
Cri74 ...Feil...han har 5 kontoer . Må ta med Dark-BETRAYED kontoen også.
http://www.youtube.c...d&v=4ugDsGnJAXk
Imponerende video. Men første som slår meg er hvordan han spotter alle. Det er konstant spotting. Med å bruke vanlig Q til spotting så får du en delay på 5 sekund. Men her er det enemy spotted kontinuerlig. Her er det mulig bruk av AutoSpotCheat. Så er det til hvordan han treffer fiendene. Han har konstant hitmarkers, med tilnærmet 0 spredning(han bruker m60e4 med eotech, når han legger seg ned og går inn i ADS så ser man ikke noe bipod deployering, så det har han ikke attached). .Ser ut som NoSpread/NoRecoil cheat(Kulene går rett frem). Anbefaler folk å ta en ekstra titt på videoen og sammenligne med denne her for å se forskjellen på hvordan vanlig LMG oppfører seg kontra LMG i Dark sin video:
http://www.youtube.c...MbpYx3OlFKI
(m60montasje)
Her er en annen video av Dark også. Mye Sniper og litt M60 her:
http://www.youtube.c...d&v=hnvjR7TK-IM
Dark-Betrayed : 5 kontoer er litt mer enn en gjennomsnittlig spiller har. Suspekt.
http://history.antic...2ca7751ce24562c
Har ikke funnet noen ban her, men siden Punbuster kilde-kode ligger åpent, så er det rimelig mange cheats som går under radaren.
Cheatometer info:
http://www.team-des-...p=Dark-BETRAYED
58% HSKR . Klin umulig med legit konto med så mange timer klokket(989timer)
Normalen ligger på en ca 19-20% HSKR
i-stats:
http://i-stats.net/i...er=Check+Player
SPM : 1037,75 er Suspicious stats
K/D Ratio : 3,57 . Gjennomsnittlig K/D Ratio så høy over 989 timer er også et tegn på at det kan være noe cheat involvert.
+ masse conspicuous våpen stats her.
Har også førstehåndskunnskap fra sikre kilder som vet hvem han er og vet at han har en bror som kaller seg for Neroblood og har hatt flere kontoer og blitt bannet på hvertfall en av disse.
http://i-stats.net/i...er=Check+Player
Konklusjonen min er at DarkForce - Dark-Betrayed benytter seg av NoRecoil/NoSpread sammen med autospot cheat. har ingen indikasjon på aimbot/wallhack.
Dette innlegget har blitt redigert av Foxtrot: 11 February 2013 - 14:40
#269
Skrevet 11 February 2013 - 23:14
"58% HSKR . Klin umulig med legit konto med så mange timer klokket(989timer)
Normalen ligger på en ca 19-20% HSKR"
Det er mulig, han bruker nesten kun sniper.
"SPM : 1037,75 er Suspicious stats"
"K/D Ratio : 3,57 . Gjennomsnittlig K/D Ratio så høy over 989 timer er også et tegn på at det kan være noe cheat involvert."
lmao
#270
Skrevet 13 February 2013 - 12:35
Sitat
Sitat
Sitat
menne de har jo lagt opp til det selv, når de har utelatt spec-mode. selv de tjener jo fett av penger på folk som må kjøpe ny account hele tiden
http://i.imgur.com/n43j8.jpg
Skjønner det - du har jo 4 kontoer ? Jeg skal ikke påberope meg noe skills, jeg tror kanskje at jeg er den personen som har brukt lengst tid på å nå 100 i rank. Jeg er fortsatt ikke der og jeg spiller nesten hver dag.
Cri74 ...Feil...han har 5 kontoer . Må ta med Dark-BETRAYED kontoen også.
http://www.youtube.c...d&v=4ugDsGnJAXk
Imponerende video. Men første som slår meg er hvordan han spotter alle. Det er konstant spotting. Med å bruke vanlig Q til spotting så får du en delay på 5 sekund. Men her er det enemy spotted kontinuerlig. Her er det mulig bruk av AutoSpotCheat. Så er det til hvordan han treffer fiendene. Han har konstant hitmarkers, med tilnærmet 0 spredning(han bruker m60e4 med eotech, når han legger seg ned og går inn i ADS så ser man ikke noe bipod deployering, så det har han ikke attached). .Ser ut som NoSpread/NoRecoil cheat(Kulene går rett frem). Anbefaler folk å ta en ekstra titt på videoen og sammenligne med denne her for å se forskjellen på hvordan vanlig LMG oppfører seg kontra LMG i Dark sin video:
http://www.youtube.c...MbpYx3OlFKI
(m60montasje)
Her er en annen video av Dark også. Mye Sniper og litt M60 her:
http://www.youtube.c...d&v=hnvjR7TK-IM
Dark-Betrayed : 5 kontoer er litt mer enn en gjennomsnittlig spiller har. Suspekt.
http://history.antic...2ca7751ce24562c
Har ikke funnet noen ban her, men siden Punbuster kilde-kode ligger åpent, så er det rimelig mange cheats som går under radaren.
Cheatometer info:
http://www.team-des-...p=Dark-BETRAYED
58% HSKR . Klin umulig med legit konto med så mange timer klokket(989timer)
Normalen ligger på en ca 19-20% HSKR
i-stats:
http://i-stats.net/i...er=Check+Player
SPM : 1037,75 er Suspicious stats
K/D Ratio : 3,57 . Gjennomsnittlig K/D Ratio så høy over 989 timer er også et tegn på at det kan være noe cheat involvert.
+ masse conspicuous våpen stats her.
Har også førstehåndskunnskap fra sikre kilder som vet hvem han er og vet at han har en bror som kaller seg for Neroblood og har hatt flere kontoer og blitt bannet på hvertfall en av disse.
http://i-stats.net/i...er=Check+Player
Konklusjonen min er at DarkForce - Dark-Betrayed benytter seg av NoRecoil/NoSpread sammen med autospot cheat. har ingen indikasjon på aimbot/wallhack.
Har aldri før posta på forumet her og bare loka litt rundt en stund, men når jeg leser innlegget ditt måtte jeg bare lage en bruker for å kommentere. For hvor dum er det mulig å være? må være trist for deg å spille hvis du anklager en spiller ut ifra helt normale stats. Og hvis du hadde sett på hvilket våpen han bruker så bruker han masse sniper noe som vill si at en 58% hs ratio ikke er et stort problem. Har selv opp mot og over 40% med enkelte assault weps. Og at du sier at 1037 spm er suspicious er jo helt utrolig, selv broren min som er den største nooben i bf3 har en spm på 700, hvis du synes over 1000 i spm er høyt vill jeg anbefale å slette spillet. Det eneste som er rart er at han har 5 kontoer da hvis dette er sant, men ikke kom her for å leike smart bare fordi folk har bedre stats en deg.
Hvis vi tar eksempel i meg selv http://battlelog.bat...tats/352085651/ så har jeg også over 1000 spm og over 3 i k/d med over 700 timer played, eneste grunnen til at den er såpass lav er fordi jeg ikke bryr meg om stats så lenge den er over 3 og 250-300 timer så kødda jeg bare rundt å tanka k/d min betraktelig. Og hvis du skal bruke en så useriøs side som cheat o meter så cheater vell jeg også da siden jeg har en høyere cheat prosent en dark-betrayed? Og hvis du skal klage på at jeg har så jævlig mange kills med m16a3 kan du trøste deg med at jeg ville drept deg med 99% av alle de andre våpene. http://battlelog.bat...tats/208268807/ enda et eksempel på en spiller som er legit med en k/d over 3 som ikke cheater
tl;dr: Hater folk som suger i bf3 å anklager andre folk for cheat bare på grunn av sin egen elendighet i et spill som er så jævlig lett. Fun fact: jeg har 72% hs ratio med sniper og jeg har betraktelig mindre trening med sniperen, vill heller ikke si jeg er veldig god, faktisk 79% med m98b
Dette innlegget har blitt redigert av 2easy-Broseph: 13 February 2013 - 12:55
#272
Skrevet 13 February 2013 - 14:50
Jeg har hentet fram info som jeg mener er suspekt. 5 kontoer + en lillebror med like mange kontoer og som har vært bannet pga cheats tidligere.. stats som jeg mener ikke henger på greip. og fragmovies som jeg også mener inneholder skjellig mistanke om cheating. Han løper rundt og autospotter kontinuerlig. Man kan ikke spotte så fort med å trykke Q da det er noen sekunders delay. Han spotter fiender kjappere enn du klarer si kake så her mistenker jeg at det brukes Autospot cheat... Utifra hva jeg ser så på mange av hans fragmovies så mener jeg også at det brukes Norecoil/NoSpread cheat. Du kan få mene akkuratt hva du vil, slik som meg.
Jeg skrev dette innlegget da Dark kommenterte på hoved-artikkelen til Cri74 på denne måten
DARKDESIGN, on 25 May 2012 - 15:24, said:cri74 l2p før du whiner om cheat no offence og det at du skal teste cheat er jo bare latterlig flaut
Dette fikk meg til å prøve hente informasjon rundt Darkforce som jeg på daværende tidspunkt hadde fått flere tilbakemeldinger fra kilder som spiller/har spilt med darkforce og broren hans som kaller seg for Neroblood. Disse har da 9-10kontoer tilsammen......enhver oppegående person vil enkelt ta dette som et tegn på at her foregår det noe mer enn bare normal gaming. Så det at du begynner skrive ting som at du hater folk som suger i bf3 og anklager folk kan du bare legge fra deg med en gang, da dette var et direkte svar på Dark sin respektløse kommentar til en battlefield administrator som prøver å belyse en veldig viktig sak.
Ha en fortsatt fin dag!
#273
Skrevet 13 February 2013 - 16:54
Jeg får ikke redot sikte mitt til å danse på samme måte (7min)
Men, med tanke på det vi så i Dayz, så tror jeg at om det er tilgjengelige cheats så blir de brukt. I Dayz er det ikke noe spesielt fordel i stats eller noen ting og der er det flust av det. Når jeg startet tråden så var det ikke for å peke ut noen spesielle, jeg mente bare at cheats er brukt i flere tilfeller enn man tør innrømme - om det ikke er noen konsekvenser, som feks ved bruk av artificial aming, så betaler faktisk folk for å bruke det også.
#275
Skrevet 13 February 2013 - 23:40
NINJAEDIT 1:
Men så lenge man ikke har konkrete bevis mot en spiller, syns jeg man skal drite i å nevne navn. Så kan du heller skrive en whine epost til Dice som har gjort det umulig å buste cheatere i dette fittespillet.
Ninjaedit 2:
http://www.mordorhq....ity-amp-EA-DICE
en fantasitsk artikkel om BF3 og dice, der DICE ansatte svarer og diskuterer i topicen:)
Dette innlegget har blitt redigert av Ldd1: 13 February 2013 - 23:44
#276
Skrevet 14 February 2013 - 15:04
Cheating er kjipt i seriøse klankamper, men at en og annen cheater public klarer jeg ikke bry meg særlig om.
Team norway er jo stappa full med cheatere nå
Quote said:
#277
Skrevet 14 February 2013 - 15:11
scenest skrev 14 February 2013 - 15:04:
At ikke mange cheater public er fordi det er en sjanse for at de blir avslørt, mister man den sjansen kommer man inn i en fanges dilemma-situasjon der vi alle vet hvordan det vil ende. Mao sitter man igjen med den frivillige innsatsen fra folk som meg, 29 år, full jobb, madam, hund og interesser som også innbefatter dataspill og også ønsket om å holde i livet servere der andre kan ha det morro. Klar over hvor mye diskusjon, splid, tid og krefter det tar å buste cheatere?
#279
Skrevet 14 February 2013 - 16:37
#280
Skrevet 14 February 2013 - 16:49
#281
Skrevet 14 February 2013 - 16:51
#282
Skrevet 15 February 2013 - 00:10
scenest skrev 14 February 2013 - 15:04:
Cheating er kjipt i seriøse klankamper, men at en og annen cheater public klarer jeg ikke bry meg særlig om.
Team norway er jo stappa full med cheatere nå
Edit: Jeg er dum Nock er smart
Dette innlegget har blitt redigert av 2easy-Broseph: 16 February 2013 - 01:09
#283
Skrevet 15 February 2013 - 08:52
scenest skrev 14 February 2013 - 15:04:
Haha, I lol'd.
Men fra spøk til alvor, jeg syntes det er så rart at dere er overbevist om at det er cheatere på "annenhver server dere er på". Jeg tviler ikke på at det er en god del cheatere i BF3, men jeg merker sjeldent noe til det. Det eneste jeg merker er mange whiners som roper cheat så fort en bedre spiller dreper de (joda jeg merker de som er obvious. Men det er jo sjeldent man kommer over de) Så... hvordan oppdager dere cheater? Hvor er det denne massive cheatingen foregår?
Edit: For å understreke poenget mitt. Jeg er overbevist om at det er mye cheating, MEN, hvordan kan dere være så sikre som det dere er på at dere spiller mot cheatere? Magefølelse er ikke nok, alle kidsa som skriker cheat gjør det på "magefølelse"! Jeg blir selv beskyldt for cheat hele tiden, og jeg er ikke engang god...
Dette innlegget har blitt redigert av Kongkopa: 15 February 2013 - 09:41
#285
Skrevet 15 February 2013 - 10:54
Også hvis dere 100% er sikkert på at person dere spiller mot cheater så er det vell ikke så få servere igjen at det ikke går å skifte server. Også har selv sikkert sagt til meg selv flere hundre ganger opp gjennom min tid i bf3 at de jeg spiller mot cheater, men man trenger ikke alltid rope det ut høyt å drite seg ut. Hvis man er sikker ta en kjapp demo av vedkommende og report han (hvis en cheater blir reporta nok ganger så blir han som oftest banna).
Dette innlegget har blitt redigert av 2easy-Broseph: 15 February 2013 - 10:56
#286
Skrevet 15 February 2013 - 12:20
#287
Skrevet 15 February 2013 - 14:03
Unntaket er selvsagt de som bare kommer inn og dreper alle fra andre siden av mappet/oneshotter alle. Men de er jo ikke akkurat vanskelig å banne heller.
1 Bruker(e) leser dette emnet
0 medlemmer, 1 gjester, 0 skjulte brukere


Logg inn
Registrer deg

Opp











